Změna adresy technický průkaz

Zápis změny adresy nebo sídla v technickém průkazu by jste měli provést na registru vozidel dle zákona do 10 dnů. Zápis změny adresy nebo sídla se týká vlastníka i provozovatele. Pokud máte vozidlo na leasing musíte si vyžádat velký technický průkaz od leasingové společnosti (pokud ho má v zástavě).

Se změnou adresy se neprovádí výměna SPZ i když jste se přestěhovali do jiného okresu. Registrační značku si ale vyměnit můžete – více se dočtete zde.Změna adresy v technickém průkazu fyzické osoby 

S návštěvou registru vozidel počkejte až dostanete nový občanský průkaz aby jste měli jistotu, že se již změna adresy projevila v kartě občana. 

Změna sídla společnosti v technickém průkazu 

Počkejte na vyrozumění o provedení zápisu změny adresy na příslušném městském (obecním) úřadě živnostenském oboru, až poté navštivte příslušný registr. 

Formuláře 

Pro změnu se vypisuje formulář „Žádost o zápis změn údajů v registru silničních vozidel„, do kolonky žádá o provedení změny napíšete změna adresy ( sídla ) a novou adresu vypíšete.

Zápis změny adresy – potřebné doklady:

  • Originál velkého a malého technického průkazu
  • Podepsaná plná moc od vlastníka – není třeba ověřená *
  • hradí se správní poplatek 50 Kč
  • Pokud je v TP zapsán vlastník (leasing a pod.) a provozovatel, je potřeba plná moc od vlastníka podepsaná oprávněnou osobou – nemusí být ověřený podpis

Ostatní doklady

  • Lékaři – doklad o přidělení IČ z lékařské komory, advokáti – advokátní komory a pod.
  • Cizinec – ofocené povolení k pobytu s již změněnou adresou v dokladu

* Plná moc není třeba, pokud se stávající vlastník dostaví osobně.

Plná moc ke stažení na zastoupení na registru vozidel.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.