Značka na nosič kol

Vyřízení značky na nosič kol (3RZ) na registru vozidel u naší firmy trvá cca 1-2 týdny (než se vyrobí), pokud tedy jedete na dovolenou je třeba značky objednat s předstihem. 


Zajistíme značku na nosič kol

Nemůžete si sami zařídit registrační značky na nosič kol? Vše za Vás na registru vozidel zařídíme.


Jízda se zakrytou nebo vyrobenou SPZ – NE

Podle zákona nemůžete jezdit s vozidlem jehož SPZ je zakryta nebo upravena či nečitelná. Policie ani neakceptuje značku, kterou si vyrobíte doma sami. Tabulky vyrobené doma nemají speciální reflexní vrstvu, která umožňuje SPZ vidět za zhoršených světelných podmínek. Policie takto vyrobenou značku posuzuje jako by byla nečitelná. Pokuty za takto nečitelnou značku se mohou pohybovat od pěti do deseti tisíc a zákazu řízení na šest až dvanáct měsíců. V některých Evropských zemích Vás dokonce nepustí na silnici.

Přendat SPZ z vozidla na nosič?

Ano, zákon umožňuje SPZ přendat z vozidla na nosič. Pokud jezdíte s nosičem minimálně asi Vám občas přendat značku nebude vadit. Jestliže, ale jezdíte s nosičem často, doporučujeme si značku na registru vozidel pořídit. Přendat SPZ je někdy složité. Kdo jste někdy měnil SPZ určitě víte jak se špatně SPZ vycvakne a hrozí poškození rámečku. Může se Vám pak stát, že značku ztratíte, což znamená odstavit vozidlo a jít si zařídit nové SPZ na nejbližší registr vozidel.

Třetí značka na nosič kol – registr vozidel

Od roku 2016 jde na jakémkoliv registru vozidel zažádat o značku na nosič kol. Značka má stejné znaky jako Vaše SPZ, pouze je za třetím znakem speciálně označena dvěma hvězdičkami. Její výroba trvá zhruba 2 týdny.

Podává se “Žádost o vydání tabulky s registrační značkou”. a správní poplatek za značku je 600 Kč a 50 Kč za vystavení nového malého technického průkazu.

Jsou třeba dvě návštěvy na úřadě. Nejprve je třeba podat žádost, zaplatit správní poplatek, do velkého technického průkazu se provede zápis, že je o značku na nosič zažádáno. Při vyzvednutí značky na nosič se provádí zápis do velkého i malého technického průkazu.

Značka na nosič kol – potřebné doklady:

  • Originál velkého technického průkazu
  • Originál malého technického průkazu
  • Pokud je v TP zapsán vlastník a provozovatel (leasing a pod.), je potřeba plná moc od vlastníka podepsaná oprávněnou osobou – nemusí být ověřený podpis*

* Plná moc není třeba, pokud se vlastník dostaví osobně.

Plná moc ke stažení na zastoupení na registru vozidel.


Otázky:

Můžu oficiálně používat registrační značku na nosič kol od firem, které nabízejí výrobu značky aniž by firma vyžadovala velký technický průkaz TP?

Pokud, firma nežádá o výrobu značky na registru vozidel, tak nelze. Značka na nosič pak nesplňuje všechny požadavky na ochranné prvky, většinou je plastová. Pokud je značka objednaná na registru vozidel, zapíše se tato skutečnost vždy do velkého technického průkazu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.