Kvůli parkovacím zónám přibylo převodů vozidel

Kvůli parkovacím zónám přibylo převodů vozidel. Na registru vozidel (Magistrátu hl.m. Prahy evidenci vozidel) jsou stále fronty, svůj podíl na tom má jistě i to, že občané městských částí Prahy, kde nově vznikají zóny s parkováním pro rezidenty, musí uváženě změnit zápis v technickém průkazu tak, aby si mohli parkovací kartu koupit. Problém je, když má na sebe jeden člen rodiny například registrováno více vozidel, se kterými potřebuje v dané lokalitě parkovat, nebo nemá trvalé bydliště v místě, kde bydlí a tedy parkuje. Karta na první vozidlo stojí 1200 Kč na rok, ovšem na další vozidlo již platíte 12000 Kč ročně. Proto  například manželé převádí auto na druhého, který na sebe vozidlo napsané nemá, nebo registrují svá vozidla na další členy rodiny. Někteří jsou nuceni změnit i trvalé bydliště a i s tímto musí navštívit registr vozidel a nechat si tuto změnu zapsat do technického průkazu. Teprve potom mohou jít pro parkovací kartu. To vše se promítá do vytíženosti jednotlivých pracovišť Magistrátu hl.m. Prahy – registru vozidel a na odbavení se čeká i několik hodin.
Nové zóny vznikly na území Prahy 5, 6, 8 a 9 a tím rozšířily parkování pro rezidenty téměř na do všech městských částí. Více informací o parkovacích zónách naleznete zde.
Obyvatelům tak vznikají další náklady spojené s převody vozidel. Správní poplatek za převod vozidla stojí 800 Kč a také nemalou částkou je úhrada evidenční kontroly, kterou na převod auta musíte mít. Pozor, má platnost pouze 14 kalendářních dnů.

Pokud je pro Vás čekání na úřadech nepříjemné, nebo prostě nemáte čas, napište nám, nebo zavolejte. Rádi Vám s řešením Vaší konkrétní situace pomůžeme. Poradíme, jaké doklady potřebujeme pro úspěšné vyřízení a domluvíme se na jejich převzetí. Většinou máme pro klienty hotové doklady k předání hned druhý den. Služba je placená, ceník naleznete zde

Placenou službu zastoupení na úřadě na základě plné moci můžete objednávat na tel. 735 549 582

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.